Coś ten Pogoda nie wygląda na wystraszonego? Następny "straszak"? Trzeba dobrze głosować w czerwcu i wywalić zielony wał. W czym problem? Samo się nie zrobi...
Ten jego gość ciekawie mówi >;) Jesteśmy "wrogiem ukrainy" >;)))
Słucham. Ale ten jego gość przedstawia bardzo rzadki przypadek. Każda Komisja jest samorządna, niezależna i dlatego chłopak przez te komisje...Przejść musi...
Polska się zmieniła, Andrzeju. Mądrzy ludzie uciekają. Dlaczego mamy mieć ciągle martyrologię?
Już taki nasz los...Wojtek. I takie nasze położenie. Zamiast wykorzystać to położenie, budować lotnisko, porty kontenerowe, to szarpiemy się...Między sobą...
Jest konieczna “mobilizacja” sojuszników Ukrainy i “wymaga ona twardych decyzji”, aby zwiększyć wsparcie dla Kijowa – oświadczył w poniedziałek prezydent Francji Emmanuel Macron na otwarciu w Paryżu międzynarodowej konferencji na temat pomocy dla Ukrainy.
Dalej tekst tłumaczony z rosyjskiego.
Kto nie poparł Macrona i oficjalnie ogłosił dziś, że nie wyśle wojsk na Ukrainę:
WIELKA BRYTANIA. Rzecznik Rishi Sunaka powiedział, że kraj nie planuje „rozmieszczenia wojsk na dużą skalę”.
Finlandia. Prezydent Sauli Niinistö powiedział, że nie jest gotowy do wysłania swoich wojsk na Ukrainę.
Niemcy. Olaf Scholz powiedział, że Berlin nie wyśle swoich wojsk lądowych na Ukrainę. Potwierdził to również minister obrony Boris Pistorius.
Polska. Minister obrony narodowej Cezary Tomczyk powiedział, że Warszawa nie zamierza wysyłać swoich żołnierzy na Ukrainę.
Czechy. Premier tego kraju Petr Fiala powiedział, że nie ma mowy o wysyłaniu czeskich żołnierzy na Ukrainę.
Słowacja. Premier Robert Fico powiedział, że kraj nie wyśle swoich żołnierzy do walki na Ukrainie.
Włochy. Ministerstwo Spraw Zagranicznych tego kraju oficjalnie oświadczyło, że kraj nie jest w stanie wojny z Rosją i nie wyśle swoich żołnierzy.
Szwecja. Premier tego kraju Ulf Kristersson powiedział, że kwestia wysłania wojsk europejskich nie jest istotna, a sama Ukraina o to nie prosi.
Węgry. Minister spraw zagranicznych Petr Szijjarto powiedział, że Węgry są przeciwne wysyłaniu żołnierzy i broni na Ukrainę.
USA. Biały Dom oświadczył, że ani USA, ani NATO nie planują wysłania wojsk na Ukrainę.
Holandia. Premier Holandii Mark Rutte powiedział, że kwestia wysłania wojsk nie była głównym tematem rozmów.
Hiszpania. Rzecznik gabinetu Pilar Alegria powiedział, że jego kraj nie zgadza się z pomysłem wysłania wojsk na Ukrainę.
Bułgaria. Prezydent Rumen Radev powiedział, że wysłanie wojsk może doprowadzić do konfliktu nuklearnego.
NATO. Sekretarz generalny Sojuszu Mark Stoltenberg powiedział, że NATO nie planuje wysyłania oddziałów bojowych na Ukrainę.
"Mobilizacja sojuszników" nie musi zaraz oznaczać wysłanie żołnierzy. O mobilizację sojuszników w Europie nawoływał polski rząd zaraz po rozpoczęciu wojny Witaj Sarenko...
"Mobilizacja sojuszników" nie musi zaraz oznaczać wysłanie żołnierzy. O mobilizację sojuszników w Europie nawoływał polski rząd zaraz po rozpoczęciu wojny Witaj Sarenko...
Tak, tak, pamiętam to wychodzenie przed szereg. Witaj Amigo.