A nawet nie wiedziałem że można obchodzić pod innym terminem >;P Napoleonka chodzi za mną

mogę kupić, ale domowa jak się zrobi na jakąś okazję jest dużo lepsza, kiedyś robiłem i karpatkę, ale dziś wszyscy się odchudzają a to bardzo kaloryczne bo budyń z masłem i alkoholem to bomba kaloryczna >;P Dziś praca nad dokumentacją to choć chwila spokoju, jak te dzieciaki z ADHD nam ryczały nad głową to aż byłem otępiały od tego doświadczenia >;))
Wojciech, Wociech – staropolskie męskie imię pochodzenia słowiańskiego. Wśród imion nadawanych nowo narodzonym dzieciom, Wojciech w 2017 r. zajmował 9. miejsce w grupie imion męskich[1]. W całej populacji Polaków Wojciech zajmował w 2017 r. 16. miejsce (317 857 nadań)[2].
Żeński odpowiednik: Wojciecha
Wojciech imieniny obchodzi 23 kwietnia.
mię Wojciech należy do grupy imion słowiańskich, których pochodzenie datuje się na X wiek[3]. Jest przykładem występującego w staropolszczyźnie osobowego imienia dwuczłonowego, które może być reliktem imion pogańskich używanych we wczesnym średniowieczu przez ówczesnych Słowian[4]. Składa się ono z członu „woj” pochodzące od staropolskiego określenia oznaczającego „wojownika” oraz słowa „ciech” wywodzącego się od „cieszyć się” i oznaczającego radość. Imię Wojciech ma następujące znaczenia: „ten, który cieszy jako żołnierz”, czyli „wojownik pociecha”, „cieszący się wojownik” lub „ten, któremu walka sprawia radość”[potrzebny przypis]. Witold Taszycki zaliczył je do grupy najstarszych polskich imion osobowych.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojciech