Oglądnęłam sobie ten filmik w czasie obiadu, ale miałam w planach pójść do dziadka, to się wcześniej nie wypowiadałam.
Materiał jest świetny! Szczególnie tak od połowy i chętnie sobie go jeszcze raz przesłucham
Czyli żyjemy w pewnej iluzji, Serenko. Jak całe kontynenty "nagle" mogą się opuścić np o 2 km. A może hmm "piętro niżej" ktoś coś majstruje? Na przykład ci ludzie, co ich spotkał admirał Byrd?
Dorośli rzadko wstępują do sekt. A dzieci wszak ochrzciłaś i komunie pewnie też były? Więc skąd ten radykalizm, Ewo?Może zmiękniesz i na kolanach powrócisz..... córko marnotrawna? >;PP
Karta Tarota przedstawia koło, które obraca się i zanosi ludzi tam, gdzie wcześniej sami by się nie dostali. Symbolizuje ono zmienność losu. Raz wygrywamy, raz przegrywamy i to jest właśnie Koło Fortuny, które w średniowieczu było symbolem życia człowieka. Karta Koło Fortuny oznacza możliwość odmiany losu, życiowy pech lub uśmiech szczęścia.
Wielkie Arkana nie służą do tradycyjnych wróżb, a pewnej inspiracji w sprawie rozwoju duchowego człowieka >;))
VII Rydwan
Karta Tarota przedstawia księcia, który pędzi w rydwanie. Koń jest uosobieniem siły, zdecydowania i swobody. Książę, który kieruje rydwanem, symbolizuje opanowanie dzikiej natury, zwycięstwo rozumu nad emocjami. Wybrał już drogę i nią podąża. Karta Rydwan oznacza podboje, podróż, sukces dzięki ciężkiej pracy, zdecydowanie, odpowiedzialność, szybkie i nagłe wydarzenia.
Arkana Wielkie (łac. arcana – wtajemniczenie, wiedza tajemna) – grupa kart talii tarota. Autorem terminu arkana wielkie jest Jean-Baptiste Pitois, który posłużył się nim do opisania tej grupy kart w książce pt. Historie de la Magie, du monde Surnaturel et de la fatalité a travers les Temps et les Peuples (wyd. 1870)[1].
Arkana Wielkie jako zbiór archetypów
Arkana Wielkie mogą być interpretowane jako zbiór 22 archetypowych sytuacji, postaci i ról, jakich doświadczają ludzie w swojej życiowej wędrówce, której celem, jak twierdzą ezoterycy i mistycy, jest oświecenie duszy. Na początku tej drogi znajduje się arkan Głupiec, a na końcu arkan Świat. Zobacz też: archetyp w psychologii.