Magiczne Grzyby >;))

Previous Topic Next Topic
 
classic Klasyczny list Lista threaded Wątki
1 wiadomość Opcje
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Magiczne Grzyby >;))

Lothar.
Nie jestem zwolennikiem "ładowania się" chemią, taką czy inną, ale się zastanawiam nad tym jak Prawo wpływa na Społeczeństwo. Mamy rośliny używane od tysięcy lat przez Ludzkość w różnych celach, nie ma efektów ubocznych ani uzależnień, działa leczniczo na Depresję lekooporną jest w obrocie pokątnym i jest penalizowane, więc można za posiadanie ucierpieć. Oczywiście jak zwykle poszukuje drugiego dna bo jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Alkohol i nikotyna to rzeka pieniędzy i silny nacisk korporacyjny, jak ktoś ma ochotę to niech poczyta jak jako społeczeństwo zostaliśmy uzależnieni od palenia papierosów w czasie 1wś a rozpici alkoholem podczas przymusowej sprzedaży w Polsce Szlacheckiej. Nie zachęcam, ale się zastanawiam, dlaczego nasze naturalne rosnące po lasach grzyby, są zakazane i można przez nie pójść do więzienia a alkohol i nikotyna legalne i ogólnodostępne. Myślę że problem tkwi właśnie w dostępności bez pieniędzy i zagrożeniu dla biznesów. Portugalia uwolniła rynek i jaki był efekt? Ci co brali twarde, dalej biorą tylko legalnie i pod nadzorem lekarza, ale nie o nich tu, więzienia świeca pustkami, a normalni ludzie robią to co uważają za stosowne, ceny gwałtownie spadły bo nie kupuje się od przestępców ale w sklepach płacąc podatki więc nie ma finansowania organizacji przestępczych. Nie jestem uzależniony i używam metod oddechowo medytacyjnych. Niemniej sprawa jest otwarta i jak ludzie już koniecznie pragną przeżywać odmienne stany świadomości to Prawo powinno ich wspierać i reprezentować ich interesy a nie korporacyjne. Co do używania w celach leczniczych i zabranianiu leczenia tymi metodami uważam za nieetyczne i godne Potępienia. A z drugiej strony to ciekawe dlaczego ludzie tak nie chcą żyć w trzeźwości? Może normalne życie jest dla nich nie satysfakcjonujące. Mam sporo znajomych uzależnionych od alkoholu i papierosów, wydających na to spore sumy i przypłacających zdrowiem takie rozrywki.

Przydatność w medycynie

W zastosowaniach medycznych psylocybina ma charakter proleku, gdyż właściwą substancją czynną jest produkt jej metabolizmu (defosforylacji) – psylocyna[3][13].

W 1961 roku Timothy Leary i Richard Alpert uruchomili Harvard Psilocybin Project, który obejmował badania nad przydatnością psylocybiny w walce z różnymi chorobami i zaburzeniami psychologicznymi. W 2001 w Stanach Zjednoczonych FDA zaaprobowało badania zlecone przez Multidisciplinary Association for Psychedelic Studies (MAPS) nad przydatnością psylocybiny w leczeniu zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych. W 2006 organizacja MAPS opublikowała część efektów tych badań, donoszących o wyraźnej poprawie stanu pacjentów, w niektórych przypadkach nawet na kilka dni[14].

W 2017 r. zespół badawczy z Imperial College London przeprowadził 2 badania nad wpływem psylocybiny na osoby z depresją lekooporną. W obu przypadkach stosowano 2 dawki: 10 mg i 25 mg. W pierwszym udział wzięło 12 osób z depresją o nasileniu średnim i ciężką, którym nie pomogły min. 2 leki. Otrzymały psylocybinę podczas dwóch sesji, w jednotygodniowym odstępie. Wszystkie odczuły natychmiastową poprawę, która utrzymywała się przez min. 3 tygodnie. 7 osób nadal odczuwało pozytywny wpływ przez następne 3 miesiące, a u 5 osób odnotowano remisję trwającą ponad 3 miesiące. Nie odnotowano poważnych skutków ubocznych[15]. W drugim badaniu oprócz podania psylocybiny u 19 ochotników przeprowadzono badanie fMRI przed i po aplikacji. Poprawę utrzymującą się minimum 1 tydzień zanotowano u wszystkich. Analiza fMRI wykazała m.in. zmniejszony przepływ krwi w ciele migdałowatym. Autorzy wskazują również na podobieństwo efektów psylocybiny i elektrowstrząsów obserwowanych w fMRI. Nawiązując do relacji użytkowników, potwierdzają że psylocybina zdaje się "resetować" szlaki mózgu związane z depresją[16][17].
Stan prawny
Psylocybina w Polsce znajduje się w wykazie środków odurzających w grupie I-P. Podobnie w większości stanów w USA zaklasyfikowana jest jako narkotyk o dużym potencjale nadużywania i brakiem zastosowań medycznych. W Japonii psylocybina była legalna do 2002 roku, w Anglii do 2005.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Psylocybina