Kolejna "teoria spiskowa"

Previous Topic Next Topic
 
classic Klasyczny list Lista threaded Wątki
42 wiadomości Opcje
123
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Kolejna "teoria spiskowa"

Amigoland
Biegnij Lola biegnij napisał/a
No to jasne , jak słońce! wpisuja w teorie spiskowe jakies niestworzone historie, żeby nie wiadomo było co jest fejkiem, a co nie, a potem pierdolą, że ci co "wierza w teorie spiskowe", to wyznawcy reptilian, czy innych tam cudów na kiju.
Płaskoziemcy...Hehehe.
Cześć Ewka.
Druga tura bez Bonżura...
Odpowiedz | Wątki
Otwórz ten post w widoku wątku
|

Re: Kolejna "teoria spiskowa"

Amigoland
W odpowiedzi na pojawiła się wiadomość opublikowana przez Lothar.
Lothar. napisał/a
Wystarczy że wzrośnie promieniowanie Tła i sami będziemy kombinować jak się przed tym schować pod ziemię >;)) Lub nadejdzie prawdziwe obniżenie temperatury i mała epoka lodowcowa, lub inne sprawy które nam utrudnią życie na powierzchni. Mrówki sobie tak radzą to i my coś wymyślimy >;)) Przyszło mi do głowy że takie aglomeracje nie są widoczne z satelity >;)) No i są bardzo rozrzucone to i zbombardować trudno, zobacz jak niemcy się wkopali w Górach Sowich. I odpowiedni cement stapiający się ze skałą sprowadzali z Italii.



Tajemniczy Kompleks Riese Podziemne Miasto – Walim oraz Osówka

Pod kryptonimem Riese kryje się jeden z największych i najbardziej tajemniczych projektów górniczo-budowlanych hitlerowskich Niemiec z okresu II wojny światowej. Nieukończony projekt był realizowany na terenie Gór Sowich oraz na Zamku Książ w latach 1943–1945. W jego budowie brali udział więźniowie obozów koncentracyjnych oraz jeńcy wojenni. Przeznaczenie tajemniczych podziemi Kompleksu Riese  nie zostało do końca wyjaśnione.  Według jednej z teorii, kompleks miał być jedną z głównych kwater samego Adolfa Hitlera. Wspomina się również o tym, że z uwagi na coraz mocniejsze alianckie naloty, nazistowskie Niemcy postanowiły przenieść cześć produkcji przemysłowej w Sudety, uznawane za bezpieczny region. W tym też produkcję rakiet V2, która miała się odbywać daleko poza zasięgiem alianckich nalotów. I tak właśnie w Górach Sowich zaczęto drążyć głębokie tunele, hale oraz bunkry. Była to najbardziej kosztowana inwestycja budowy kwater wojskowych i obiektów strategicznych tamtejszych Niemiec.

Prace były prowadzone m. in. na Zamku Książ, w miejscowościach Walim-Rzeczka, Jugowice Górne – Jawornik, Włodarz, Głuszyca – Osówka, Soboń, Sokolec – Gontowa, a także w Wielkiej i Małej Sowie oraz Mosznie (oczywiście chodzi o szczyt w Górach Sowich, a nie o Zamek Moszna). Tuż przed wkroczeniem Armii Czerwonej wiele obiektów i szybów zostało wysadzonych w powietrze. Szacuje się, że odkryte do tej pory sztolnie, to zaledwie mniejsza część tego, co skrywają Góry Sowie. W tłumaczeniu Riese oznacza Olbrzym, co też dość obrazowo opisuje rozmiary inwestycji.

Śmiało można powiedzieć, że jest to najbardziej tajemnicza historia Gór Sowich, jak również ich największa atrakcja. Dlatego też, jeśli planujecie przybyć i zobaczyć Kompleks Reise na własne oczy, to warto wcześniej zarezerwować bilety. Pamiętajcie, aby nawet latem wrzucić do plecaka ciepłą bluzę. Dziś możecie odwiedzić kilka obiektów wchodzących w skład Riese:

Kompleks Osówka zwany też „Podziemne Miasto Osówka”: Podziemia zawierają m.in. trzy sztolnie, z których najdłuższa ma około 450 metrów. Długość odkrytych tuneli 1700 metrów.
Kompleks Walim – Rzeczka: długość tuneli kompleksu Rzeczka wynosi 500 metrów. Na powierzchni ziemi zbudowano główną centralę telefoniczną, której węzeł był większy niż wrocławski.
Kompleks Włodarz: ten potężny kompleks został zbudowany w masywie góry Włodarz. W środku znajduje się sporo korytarzy, przecinających się pod kątem prostym. Istnieje tutaj tez jedna z największych, nieukończonych hal programu Riese. Długość korytarzy kompleksu Włodarz wynosi ponad 3200 metrów.
Kompleks Książ: niestety prace adaptacyjne na Zamku Książ doprowadziły do zniszczenia niektórych sal. Prowadzono tutaj też intensywne prace w podziemiach. Dziś znajduje się w nich aparatura pomiarowa stacji sejsmograficznej PAN.      

Co ciekawe, byli więźniowie zeznali, że kierowano duże ilości materiałów budowlanych w kierunku Wielkiej i Małej Sowy. Choć do dziś nie udało się odkryć wejść podziemnych w tym rejonie. Również Kompleks Moszna jest niepotwierdzony. Co prawda, prowadzono tutaj prace oraz odnaleziono studzienki wentylacyjne, jednak kompleks wciąż pozostaje nieodkryty. Z uwagi na swoje centralne położenie względem innych (w Masywie Włodarza), głoszone są tezy o jego specjalnym przeznaczeniu.
No ale to już nie jest tunel. Tylko podziemny kompleks obronny...
Druga tura bez Bonżura...
123