Re: Cos dla Kropelki - Brytyjscy członkowie rodziny królewskiej są gadami
A słyszałaś Ewo o symbolu pięciu ran Jezusa?
Pięć pylników miało symbolizować pięć ran Jezusa Chrystusa. Pięć działek kielicha oraz pięć płatków to 10 wiernych apostołów (bez zdrajcy Judasza i odstępcy św. Piotra), błękit i biel płatków okwiatu u wielu gatunków męczennic symbolizowały Niebiosa i Czystość.
Re: Cos dla Kropelki - Brytyjscy członkowie rodziny królewskiej są gadami
To przesłanie Ewangelii Judasza >;)
Ewangelia Judasza − potoczna nazwa apokryficznego tekstu gnostyckiego w języku koptyjskim z zapisami dialogów apostoła Judasza Iskarioty z Jezusem Chrystusem. W przeciwieństwie do czterech ewangelii kanonicznych tekst ten nie ma formy narracji, lecz dialogu. Nie jest też przedstawiony jako napisany przez apostoła.
Re: Cos dla Kropelki - Brytyjscy członkowie rodziny królewskiej są gadami
Tu jest pewien dylemat Ewo >;P Mam swoją teorie, że to wszystko oszustwo oparte na słabościach ludzkiej psychiki i Pasożytowaniu i uzależnianiu gatunku ludzkiego. Więc jak ci mam odpowiedzieć w co wierzę? Trzeba najpierw w pełni zrozumieć techniki manipulacji w religiach i komunizmie/ marksizmie kulturowym/ lgbt/rasizmie/klimtycyzmie. Aby wyrobić sobie własny pogląd, kto i po co to robi ludzkości? Kto jest beneficjentem trzymania ludzi w niewoli?
Re: Cos dla Kropelki - Brytyjscy członkowie rodziny królewskiej są gadami
Warto tak na chłodno przyjrzeć się biblii i opowieści o Jeszui z Nazaretu i Judzie is Kariot. Kim byli i co zrobili i dlaczego? Tylko to chodzenie po cienkim lodzie i wiele osób zostało wkręcone w sekty w dzieciństwie, utożsamiają się z sektą i takie rozważania będą urażały ich "uczucia religijne" a to nie żarty bo to łamanie prawa i może skończyć się wyrokiem.
(art. 196)
Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Należy jednak pamiętać, że prawo to jest często krytykowane. Krytycy twierdzą, że jest ono zbyt nieprecyzyjne i może być wykorzystywane do tłumienia wolności słowa.
W praktyce sądy rzadko skazują ludzi za obrazę uczuć religijnych. Większość spraw kończy się umorzeniem postępowania.
Oto kilka przykładów spraw, w których sądy skazały ludzi za obrazę uczuć religijnych:
W 2019 roku sąd w Warszawie skazał mężczyznę na karę grzywny za umieszczenie w internecie zdjęcia Matki Boskiej Częstochowskiej z podpisem "Królowa Polski to k***a".
W 2018 roku sąd w Krakowie skazał mężczyznę na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu za spalenie krzyża przed kościołem.
W 2017 roku sąd w Gdańsku skazał kobietę na karę grzywny za wywieszenie na balkonie plakatu z napisem "Jezus był ateistą".