Ciekawe dlaczego "pomysłodawcy" uznali że jesteśmy ociężali intelektualnie i... nie sprawdzimy?
Religia odnosi się do Emocji a większość ludzi ma poważny problem z ich kontrolowaniem, dając się wodzić za nos sprytnym manipulantom. Więc czy jesteśmy Gotowi na spojrzenie na chłodno na te "prawdy objawione" w które KAŻĄ wierzyć spryciarze pasożytujący na ufnych ludziach Pracy? A o co chodzi? A o jakieś wymysły ludzkie o których nie ma słowa w Biblii. No bo w biblii stoi jak byk żeby robić Agapę to takie spotkanie znajomych z piciem wina i dzieleniem się chlebem i wspominanie osoby J. i jego Nauki. A nie ma tam słowa o transsubstancjacji, czyli realnej przemiany chleba w "mięso z Jezusa" w wina w krew na skutek "magicznych" oszustnych sztuczek niby kapłana >;P A jednej kobiecie się coś przewidziało, sprytny kapłan przewąchał że to dobry Interes i mamy Święto. Myślę że to Przekręt i idziemy na 10 do pracy.
Boże Ciało (inaczej - Święto Ciała i Krwi Pańskiej) w Kościele katolickim: uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu. Wierni szczególnie wspominają Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. W Polsce Boże Ciało obchodzi się w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego, a więc jest to święto ruchome wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy. W niektórych krajach może być obchodzone w inny dzień.
To ta pani co to wymyśliła :) opłacało się, w wieku 29 lat została przeoryszą klasztoru w Mont Cornillon. To niesłychane przed 40 to taka lokalna prawie biskupka >;P

Święto to zostało ustanowione na skutek widzeń bł. Julianny z Cornillon. Pod ich wpływem bp Robert ustanowił w 1246 r. takie święto dla diecezji Liege. W 1252 r. zostało ono rozszerzone na Germanię. W 1263 miał miejsce cud eucharystyczny w Orvieto, gdy hostia w rękach wątpiącego w transsubstancjację księdza zaczęła krwawić. W 1264 r. papież Urban IV bullą Transiturus ustanowił to święto dla całego Kościoła. Uzasadniając przyczyny wprowadzenia tego święta wskazał: zadośćuczynienie za znieważanie Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, błędy heretyków oraz uczczenie pamiątki ustanowienia Najświętszego Sakramentu, która w Wielki Czwartek nie może być uroczyście obchodzona ze względu na powagę Wielkiego Tygodnia. Jednakże ze względu na śmierć Urbana IV bulla ta nie została ogłoszona, a tym samym święto nie zostało ustanowione. Uczynił to dopiero papież Jan XXII, który umieścił powyższą bullę w Klementynach.
W Polsce po raz pierwszy wprowadził to święto bp Nanker w 1320 r. w diecezji krakowskiej. W późnym średniowieczu i renesansie największym sanktuarium kultu Bożego Ciała w Polsce był poznański kościół Bożego Ciała.
W Polsce obchody świętą wiążą się z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii. Procesja zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są fragmenty z każdej z Ewangelii związane tematycznie z Eucharystią.
W Polsce Boże Ciało jest dniem ustawowo wolnym od pracy.